PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در ShutDown

Gita
22-07-2007, 11:35
سلام

چند روزه که وقتی از منوی استارت گزینه turn off computer رو میزنم، کامپیوتر یه جورایی هنگ میکنه، ساعت شنی ظاهر میشه و البته بعد از 4، 5 دقیقه معطلی بالاخره اون پنجره آبی کوچک که گزینه های Restart،turn off و standby رو داره ظاهر میشه و میشه کامپیوتر رو خاموش کرد.
همزمان با این مشکل معمولا روزی یک بار هم windows explorer بیخودی پیغام میده، که مشکل پیدا کرده و باید بسته بشه! نمیدونم حالا اینا بهم مربوطن یا نه؟

میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست و چه جوری درستش کنم؟

یه نکته دیگه اینکه ویندوز رو تازه ریخته بودم و برنامه های موردنیازم نبود و همین روزا چند تا برنامه یعنی Nero7، system mechanic،Microsoft .NET framework 2&3 رو نصب کردم. و گذاشتم سیستم مکانیک یه چند تا ارور که تو رجیستری دیده بود اصلاح کنه ممکنه اون یا یکی دیگه از این برنامه ها کامپیوتر رو دیوونه کرده باشه؟

Greatone
22-07-2007, 17:13
عزيز سيستمت داغونه.............رمت چنده؟.........چند وقته ويندوزتو عوض نكردي؟

Hadi King
22-07-2007, 17:43
با يه بار ويندوز نصب كردن از بين ميره.......

ahsanx
23-07-2007, 05:06
دوست عزیز شما برنامه ای در حال اجرا داری که موقع خاموش کردن مدتی طول میکشه که بسته بشه . شما باید در پنجره task manager و در

سربرگ processes به دنبال اون بگردی . به احتمال زیاد برنامه مهمی نیست و شایه هم یه ویروس باشه , که با روشن شدن کامپیوتر اجرا میشه .

شما میتونی اونو از لیست استارت آپ حذف کنی . همنون طور که دوستان گفتن با عوض کردن ویندوز و یا ساختن یوزر جدید مشکل حل میشه . موفق

باشی

Gita
23-07-2007, 16:10
عزيز سيستمت داغونه.............رمت چنده؟.........چند وقته ويندوزتو عوض نكردي؟
مرسی !
منکه نوشتم تازه ویندوز رو نصب کردم! رم هم پایین نیست. دفعه اولی نیست که دارم ویندوز روش نصب میکنم که نتونم تشخیص بدم مشکل از ضعف حافظست. عین همین ویندوز تو یه درایو دیگه ام نصبه و هیچ مشکلی نداره، اما این که واسم مهمتره و تمام فایلهام تو my documents اونه اینطور شده.
اگه هم واسه این میگین سیستم داغونه!! که windows explorer چندبار هنگ کرده، این مشکلش برطرف شد فکر میکنم بخاطر reset شدن های متوالی که مسببش system mechanic بود قاطی کرده بود.
فکر میکنم تمام ماجرا به خاطر همین system mechanic مسخره باشه، البته اشتباه از خودم بود:41: ویندوزی که 15 روزه نصب شده احتیاجی به سیستم مکانیک نداره.
اینو نصب کردم و چون فایروال نداشتم گفتم تا یه فایروال بروز نصب کنم بذارم فایروال سیستم مکانیک کار کنه. 2 روز بعد که اومدم disable کنم فایروالشو تا فایروال قوی نصب کنم دیدم تا exit رو میزنم سیستم رو ریسیت میکنه، هرجور بود بعد چندبار ریسیت شدن ، تونستم سیستم مکانیک رو پاک کنم.
روز اول ویندوز اکسپلورر چندبار خطا داد اما الان اینطور نیست، فقط تو شات دان اذیت میکنه که فکر کنم از اثرات اون برنامه مسخره باشه فکر کنم CD برنامه مشکل داشت.

با يه بار ويندوز نصب كردن از بين ميره.......

ممنون از توجهتون
مشکل اینه که نمیخوام ویندوز عوض کنم.ویندوز هیچ مشکل دیگه ای نداره، فقط وقتی میخوام خاموشش کنم تو آوردن پنجره شات دان معطل میکنه. زور داره بخاطر این مشکل کوچیک ویندوزی که تازه نصب کردم عوض کنم.

دوست عزیز شما برنامه ای در حال اجرا داری که موقع خاموش کردن مدتی طول میکشه که بسته بشه . شما باید در پنجره task manager و در

سربرگ processes به دنبال اون بگردی . به احتمال زیاد برنامه مهمی نیست و شایه هم یه ویروس باشه , که با روشن شدن کامپیوتر اجرا میشه .

ممنون از توجهتون
به این مورد فکر نکرده بودم TASK MANAGER رو یه چک میکنم.