PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تصحیح صفحه کلید فارسی در Xp

SuB
25-07-2007, 13:43
سلام
چطوری میشه بدون استفاده از هیچ برنامه جانبی و برنامه های فارسی ساز، صفحه کلید فارسی رو توی ویندوز Xp تصحیح کرد؟
منظورم از تصحیح اینه که خودم تعیین کنم در هنگام تایپ اگه فلان کلید رو زدم، فلان کاراکتر رو چاپ کنه.:10:

n_ravi
26-07-2007, 20:22
ویندوز xp servis pack 2 کارت رو راه میندازه چون خودش یه برنامه برای این کار داره

SuB
26-07-2007, 20:38
ویندوز xp servis pack 2 کارت رو راه میندازه چون خودش یه برنامه برای این کار داره
شما که جواب رو دادی، لطف کن و بگو که کجا باید برم؟ توی کدوم منو؟ ....:20:

Administratot
26-07-2007, 21:18
با سلام
sub جان بفرما این هم نرم افزار مورد نظر
توضیحات:
لینک دانلود:(غیر مستقیم)
حجم:
616 کیلوبایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگرچه مایکروسافت از ویندوز 2000 به بعد زبان فارسی را به مجموعه زبان های تحت پشتیبانی خود افزود. اما مشکلی که هنوز وجود دارد عدم تطابق صفحه کلید استاندارد فارسی با کلید های تعریف شده توسط مایکروسافت است، به عنوان مثال جای حروف پ، ژ، در صفحه کلید استاندارد فارسی با آنچه در ویندوز است، فرق میکند. TrayLayout نام برنامه کوچکی است که در هنگام اجرا در حافظه موقت مقیم میشود و علاوه بر نمایش تاریخ هجری شمسی جای حروف صفحه کلید را اصلاح میکند. علاوه بر تصحیح جای حروف این نرم افزار به شما این امکان را میدهد تا جای تک تک حروف روی صفحه کلید را مطابق میل و سلیقه خود تغییر دهید!
ravi جان منتظر معرفی نرم افزار خود ویندوز هستم
من تا حالا این نوع نرم افزار رو در ویندوز ندیده بودم
لینک تصحیح شد.

SuB
27-07-2007, 15:24
با سلام
sub جان بفرما این هم نرم افزار مورد نظر
توضیحات:
لینک دانلود:(غیر مستقیم)
حجم:
616 کیلوبایت

برای دانلود کافیه کد ی را که مشاهده میکنید وارد کرده سپس sumbit را کلیک کرده و بعد صفحه ای ظاهر می شود که می توانید در ان دانلود که به رنگ قرمز است را کلیک کرده
اگرچه مایکروسافت از ویندوز 2000 به بعد زبان فارسی را به مجموعه زبان های تحت پشتیبانی خود افزود. اما مشکلی که هنوز وجود دارد عدم تطابق صفحه کلید استاندارد فارسی با کلید های تعریف شده توسط مایکروسافت است، به عنوان مثال جای حروف پ، ژ، در صفحه کلید استاندارد فارسی با آنچه در ویندوز است، فرق میکند. TrayLayout نام برنامه کوچکی است که در هنگام اجرا در حافظه موقت مقیم میشود و علاوه بر نمایش تاریخ هجری شمسی جای حروف صفحه کلید را اصلاح میکند. علاوه بر تصحیح جای حروف این نرم افزار به شما این امکان را میدهد تا جای تک تک حروف روی صفحه کلید را مطابق میل و سلیقه خود تغییر دهید!
ravi جان منتظر معرفی نرم افزار خود ویندوز هستم
من تا حالا این نوع نرم افزار رو در ویندوز ندیده بودم
سلام
من نمی تونم دانلودش کنم. یه بار خواستم دانلود کنم تا 99 درصد رفت و پیغام خطا داد. یک بار دیگه هم خواستم دانلود کنم، به 10 درصد که رسید، پغام خطا داد.
اگه میشه توی persangig یا rapidshare آپلود کن.
.

majid_kntu
29-07-2007, 15:34
سبك ترين راه= جيگزين كردن پرونده kbdfldr.dll

SuB
29-07-2007, 17:32
سبك ترين راه= جيگزين كردن پرونده kbdfldr.dll

خوب چطوری هست؟ و آیا می تونم خودم تعیین کنم که با فشرده شدن کدوم کلید، کدوم کاراکتر گذاشته بشه؟

king emperor
29-07-2007, 17:45
نرم افزاری کهAdministratot معرفی کرد فقط وقتی فعال است به درد میخوره و اگه خارج بشیم همان آش و کاسه

majid_kntu جان لطفن جزئیاتش هم بگو

همه اینها برای اینکه جای "پ" و "ژ" سرجاشون باشند و همیشه دائمی باشه

مگه نه غلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

hamilton
29-07-2007, 21:17
دوست عزيز اين فايل كم حجمي كه براي شما آپلود ميكنم را دنلود و اجرا كنيد و سپس يكبار سيستم خود را restart كنيد تا تغييرات اعمال شود.نياز به كار خاصي هم نداره:

SuB
30-07-2007, 13:43
نرم افزاری کهAdministratot معرفی کرد فقط وقتی فعال است به درد میخوره و اگه خارج بشیم همان آش و کاسه

majid_kntu جان لطفن جزئیاتش هم بگو

همه اینها برای اینکه جای "پ" و "ژ" سرجاشون باشند و همیشه دائمی باشه

مگه نه غلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
من بیشتر این برنامه رو می خواستم برای اینکه جای فاصله مجازی و چند علامت دبگه مثل گیومه رو تصحیح کنه. دیگه به جای پ و ژ عادت کردم.
در ضمن من ترجیح می دم که این تنظیمات موقتی باشه.

king emperor
30-07-2007, 19:25
نه بابا توم که مثل خودم به فاصله مجازی و اتصال مجازی برات مهمن

king emperor
30-07-2007, 19:30
دوست عزيز اين فايل كم حجمي كه براي شما آپلود ميكنم را دنلود و اجرا كنيد و سپس يكبار سيستم خود را restart كنيد تا تغييرات اعمال شود.نياز به كار خاصي هم نداره:

بابا دانلود نمیشه :21:
بعدش جزئیاتش کو هان :18:

Lord_theOne
30-07-2007, 19:43
سلام من يك برنامه دارم 5 مگابايت هست
براي درست كردن صفحه كليك هست تا وقتي كه ويندوز داري مشكل ندارد مگر اينكه ويندوز را عوض كني
بگذارم كسي مي خواهد؟

SuB
31-07-2007, 13:00
سلام من يك برنامه دارم 5 مگابايت هست
براي درست كردن صفحه كليك هست تا وقتي كه ويندوز داري مشكل ندارد مگر اينكه ويندوز را عوض كني
بگذارم كسي مي خواهد؟
بزار. فقط سعی کن لینک دانلود مستقیم بزاری.
من هر برنامه ای که بهتر باشه و امکانات بیشتری داشته باشه و اذیت نکنه رو می خوام.
مثلاً اون برنامه ای که جناب Administrator معرفی کردند، اذیت نمی کنه ولی یکم امکاناتش کمه.

Lord_theOne
31-07-2007, 13:34
ماله من امكانات نداره فقط نصب كني ديگه مشكلي نداري
توي Persiangig‌مي گذارم سعي مي كنم امشب

Alastoor
31-07-2007, 13:48
سلام

اگه فقط مشكلتون با حروف (پ-ژ-ي چسبان) هست، كافيه از نرم افزار كوچك زير استفاده كنيد.

توضيح: براي اعمال تغييرات بايد در انتهاي نصب سيستم ريستارت شود.

Alastoor
31-07-2007, 13:56
اين هم يه نرم افزار كوچيك ديگه كه مي توني باهاش جاي هر كليدي رو كه ميخواي عوض كني:

Lord_theOne
31-07-2007, 23:28
مشكل فارسي نويسي را در XP و Office حل كنيد با اين برنامه

king emperor
01-08-2007, 18:38
آقا یه پیشنهاد اسم این تاپیک عوض کنیم بزاریم "ابزار فارسی در ویندوذ و آفیس و سایر نرم افزارها" بعد هم برنامه فارسی ساز و ... (به جز فونت) در همین تاپیک بزاریم

SuB
02-08-2007, 11:17
من که حرفی ندارم. ولی مسئولیتش با خودتون

masoud908
02-08-2007, 12:24
ممنون عزيزان...

shahedi
17-09-2007, 20:26
سلام خدمت عزیزان همه ی اینها ی فارسی رو به ي تبدیل می کند حتی در آفیس اگر با فونت های معمول نصب شده مثل arialو .... بنویسین ی را ي تایپ می کند اگر این مشکل هم حل بشه عالیه