PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک کلید در رجیستری

A_M_IT2005
11-11-2007, 06:29
سلام دوستان
یکی از دوستان من یه برنامه نوشته و حالا احتیاج داره تا گزینه ای از Foldrer Option رو خاموش کنه.کلا غیر قابل دسترس باشه.
Folder option >> File Types >> Advanced >> Confirm Open after download

Confirm Open after download که باید خاموش باشه. نه بشه تیک دارش کرد و نه بشه تیکشو برداشت. خاموش خاموش.
تو قسمت مقالات رجیستری هم نبود چنین چیزی یا من ندیدم.
اگه لطف کنین زود جواب بدین خیلی ممنون میشم.:11:

A_M_IT2005
12-11-2007, 16:08
هیچکسی نمیدونه از کجای رجیستری میشه چنین کاری کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بنده خدا کارش گیره. یکی جواب لطفا.
چون خودش (دوستم) به نت دسترسی نداره گفتم برات از پی سی ورلد می پرسم.
به خاطر آبروی سایت هم که شده جواب بدین.
ممنون

am_merman01
13-11-2007, 23:37
سلام دوست عزيز
فكر نميكنم اگه كسي هم بلد باشه به اين راحتي به شما ياد بده چون تجربه نشون داده كه اكثر ايراني ها جنبه استفاده از اين چيز هارو ندارن و سريعا از اون در جهت منفي استفاده مي كنن
به هر حال موفق باشي

A_M_IT2005
16-11-2007, 00:41
سلام
واقعا نمیدونم چی بگم. خوبه این همه التماس و خواهش و درخواست کردم که کار بنده خدا گیره.
اگه نمیگفتم که نگاه تاپیکم نمی کردین.
حداقلش اگه نمیشه این کلیدو ( که در پست اول گفتم) خاموش کرد بگین نمیشه. یا تو فلان سایت یا فلان مقاله شاید باشه برو بگرد.
یه جوابی که آدم تکلیفشو بدونه.
از am_merman01 خیلی ممنونم که حداقل نظرشو گفت.
فکر کنم تازگیا اینجوری شده که آدم باید خودشو بکشه تا جوابتو بدن.
قبلا اینجوری نبود.
به هر حال بازم از هرکی که میتونه و بلده مشکل منو یعنی دوستمو حل کنه خواهش میکنم جواب بده. ممنون میشم.

A_M_IT2005
17-11-2007, 21:30
بازم سلام دوستان.
میشه حد اقل به این سوالم جواب بدین. همون سوال اول با تغییرات.

همون گزینه Confirm Open after download در آدرس :
Folder option >> File Types >> Advanced >> Confirm Open after download
که گفتم. لازم نیست خاموش و غیر قابل دسترس بشه.
فقط میخوام وقتی برنامه لود میشه تیک این گزینه برداشته بشه ( بدون تیک باشه) و وقتی برنامه بسته میشه دوباره تیک دار بشه و حالت اول برگرده.
تو رو خدا این یکی رو جواب بدین.
از رجیستری ، با API یا با هر چی که فکر میکنین میشه این کارو کرد.
حداقل اگه راهی برای حل این مشکل پیدا نکردین یه جوابی بدین .
ممنون.

MohammadJavad.T
18-11-2007, 21:47
سلام
اگه بقیه گزینه ها برات مهم نیست میتونی از این مسیر folder option رو غیر فعال کنی ولی گزینه دا خلش رو نمیدونم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه NoFolderOptions نبود خودت یه دونه بساز از نوع dword بعد مقدار یک بهش بده

A_M_IT2005
19-11-2007, 19:24
ممنون محمد جواد.
دستت درد نکنه یه جوابی دادی.
اگه خود گزینه باشه بهتره.
اینجوری کل فولدر اپشن غیر قابل دسترس میشه.
بازم ممنون.

_H2_
21-11-2007, 09:59
سلام
فکر کنم جوابش را راحت بتوان پیدا کرد.
کافیست یک پشتیبانی reg.* با تیک ویکی بدون تیک از رجیستری بگیرید و به کمک برنامه هایی که یکی شان جزو ابزار خود VS وجود دارد اختلاف این دو را پیدا کنید!!!

A_M_IT2005
22-11-2007, 00:32
_h2_ عزیز

هر چند کلیت کاری که پیشنهاد دادی رو فهمیدم ، ولی اینکه چطوری اختلافو پیدا کنم متوجه نشدم. میشه بیشتر توضیح بدی؟ ( جزئی تر)
اینم ناگفته نمونه که خیلی با از پیشنهادت خوشم اومد. تا حالا به این فکر نکرده بودم که بشه یه کلیدو اینجوری تو رجیستری پیدا کرد.
ممنون از کمکت.
اگه لطف کنی و در مورد پیدا کردن اختلاف توضیح بیشتر و جزئی تری بدی خیلی ممنون میشم.

_H2_
24-11-2007, 16:40
سلام
من خیلی راحت میتوانستم همان اول صرفاً جوابتان را بدهم ولی گفتم راهش را یاد دهم به جای جواب.
همان بحث قدیمی دادن ماهی و یاددادن ماهی گیری!
فکر که نمیکردید بعضی ها از همان موقع که به دنیا امدند، همه مسیرهای رجیستری را بلد بودند؟؟؟!!!!
راهش اصولاً همین است.

اولین گام تنگ کردن وکوچک کردن محدوده جستجو است.
در همین مورد شما ....
چون این تنظیم برای هر یک از کاربران و اکانت های رایانه تان با تنظیم دیگری تفاوت دارد پس به احتمال 95 درصد در شاخه HKEY_CURRENT_USER وجود دارد وچون جزء تنظیمات اجزای پوسته ای ویندوز است پس مسیر احتمالی، شاخه HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion خواهد بود.

ویراستار رجیستری را باز میکنیم و یک backup با پسوند reg.* از شاخه مذکور میگیرم و برای اطمینان ویراستار را میبندیم و تنظیم مورد نظر را دستکاری میکنم ومجدداً فایل reg جدیدی می سازیم.

حال دو فایل reg را به کمک نرم افزار Word (که قابلیت مقایسه دارد ولی الآن فرمان منوییش را حضور ذهن ندارم، مخصوصاً که نسخه 2007 را نصب کردم و اصلاً منو ندارد!) یا برنامه کوچک WinDiff.exe تفاوت دو فایل را پیدا میکنیم.

این برنامه از نسخه VS6 همراه VS کپی و نصب میشده و میشود و میتوانید آن را در مسیر زیر بیابید.
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\Common7\Tools\Bin\WinDiff.Exe

طرز کار هم ساده است File->Compare Files
همیشه نقاط تفاوت بیشتری پیدا میکنید که در این مورد من 7 تفاوت پیدا کردم که با برسی این هفت مورد یکی همانی بود که میخواستم و شما خواسته بودید!

تنظیمات Folder Option در مسیر زیر ذخیره میشود. (البته در Vista ولی در XP هم احتمال 99 درصد همین است.)
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced
یعنی دوپوشه داخل تر از آنجا که محدوده را کوچک انتخاب کرده بودم.