PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی تغییر آرایش تایپ متن از Left to Right به Right to Left و برعکس

maxeemo
17-11-2007, 06:55
دوستان عزیزم در انجمن برنامه نویسی سلام؛

یک سوال داشتم (باور کنید گشتم، به جون خودم چیزی گیر نیاوردم :20:). اما سوالم:

چه طور میشه در یک TextBox یا هر کنترل دیگه ای که متن قبول می کنه، ترتیب تایپ رو از "چپ به راست" به "راست به چپ" و بالعکس تغییر داد. البته منظورم تغییر آرایش خود کنترل نیست، تغییر آرایش متن داخل کنترل هست (ترکیبی Ctrl+Shift ویندوز). و چه طور میشه از وضعیت فعلی اون با خبر شد؟

مورد دیگه Switching بین زبان های مختلف برای تایپ داخل کنترل (معمولا TextBox) هست (ترکیبی Alt+Shift ویندوز). آیا راهی داره؟ و مثل مورد قبل آگاهی از وضعیت فعلی اون.

همگی در VB .NET

مخلص همگی هم هستیم... :10: :11:

:40::40::40::40::40:

khaiyam
17-11-2007, 22:34
دوست گرامی من یک تابع تو VB.NET نوشتم که یک آرگمان می گیره و اون هم دوحرف اول اون زبان هست مثلا en یا fa که هر گاه این تابع را اجرا کنی زبان سیستم همان می شود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر مشکلی بود بپرس

maxeemo
18-11-2007, 06:36
دوست گرامی من یک تابع تو VB.NET نوشتم که یک آرگمان می گیره و اون هم دوحرف اول اون زبان هست مثلا en یا fa که هر گاه این تابع را اجرا کنی زبان سیستم همان می شود

اگر مشکلی بود بپرس

khaiyam جان، سلام. این یکی رو امتحان می کنم، خیلی خیلی ممنون. البته اگر لطف می کنید، مورد اول ضروری تره.

ممنون... :11:

khaiyam
18-11-2007, 14:33
khaiyam جان، سلام. این یکی رو امتحان می کنم، خیلی خیلی ممنون. البته اگر لطف می کنید، مورد اول ضروری تره.

ممنون...

خوب این جواب همون هم هست اگه میشه واضح تر بگید

_H2_
21-11-2007, 17:06
سلام
با اجازه دوستان. . .

چه طور میشه در یک TextBox یا هر کنترل دیگه ای که متن قبول می کنه، ترتیب تایپ رو از "چپ به راست" به "راست به چپ" و بالعکس تغییر داد. البته منظورم تغییر آرایش خود کنترل نیست، تغییر آرایش متن داخل کنترل هست (ترکیبی Ctrl+Shift ویندوز). و چه طور میشه از وضعیت فعلی اون با خبر شد؟

کمی گیج کننده شده! به کمک خصوصیت RightToLeft میتوانید برای هر کنترلرحالت راست به چپ را فعال کنید ودر حالات پیشرفته تر و برنامه های چند زبانه هم میتوانید از System.Windows.Forms.Application.CurrentCulture استفاده کنید.

مورد دیگه Switching بین زبان های مختلف برای تایپ داخل کنترل (معمولا TextBox) هست (ترکیبی Alt+Shift ویندوز). آیا راهی داره؟ و مثل مورد قبل آگاهی از وضعیت فعلی اون.

System.Windows.Forms.InputLanguage زبانهای جاری را میدهد و تغییر میدهد و...

مثلاً دستور زیر نام جاری را میدهد:

و این دستور هم کدجاری زباتن را میدهد:

این دستور هم درصورت نصب بودن فارسی، مثل Alt+Shift کیبورد را فارسی میکند.

maxeemo
22-11-2007, 07:26
سلام...

آهان، من دنبال همین بودم:

System.Windows.Forms.Application.CurrentCulture

میرم روش کار می کنم (چرا تا حالا ندیده بودمش؟ :18: :13:)، احتمالا جواب هر دو سوالم از توش در میاد.

ممنون از هر دو عزیز... :11::10:

mino_hemete
22-11-2007, 10:34
سلام
من یک سری از سوالات ساختمان داده را میخواهم

khaiyam
23-11-2007, 12:35
من متوجه سوال شما نشده بودم شما اگر می خواهید بفهید زبان سیتمتون در اون لحظه چی هست از این کد می توانید استفاده کنید

سلام
من یک سری از سوالات ساختمان داده را میخواهم

چه ربطی به این تاپیک داره شما باید تاپیک جداگانه بزنید تا زود تر به نتیجه برسید

maxeemo
24-11-2007, 06:44
من متوجه سوال شما نشده بودم شما اگر می خواهید بفهید زبان سیتمتون در اون لحظه چی هست از این کد می توانید استفاده کنید

سلام، ممنونم. راستش دیروز رفتم کلاس InputLanguage رو بررسی کردم و ته و توش رو در آوردم. تغییر زبان رو که متوجه شدم، منظور من اعمال آرایش های راست به چپ و برعکس در متن کنترل هست (نه خود کنترل). همون اتفاقی که با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift رخ میده. به عبارت دیگه یعنی مثلا اگر من یک Command Button روی فرم خودم قرار بدم، با چه تابع یا خصوصیتی می تونم انجام این کار رو به اون دکمه محول کنم؟

ممنونم... :11: