PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی

sss111
11-03-2008, 22:49
سلام

من میخواستم ویندوز 98 رو نصب کنم بدون اینکه ویندوز اکس پیم خراب بشه. ضمنا همه درایو هام ntfs هستند. باید چی کار کنم؟

mahdi7610
11-03-2008, 23:45
سلام

من میخواستم ویندوز 98 رو نصب کنم بدون اینکه ویندوز اکس پیم خراب بشه. ضمنا همه درایو هام ntfs هستند. باید چی کار کنم؟
سلام دوست عزیز

متاسفانه راهی وجود نداره . شما باید ابتدا ویندوز 98 را نصب کنید و بعد اقدام به نصب ویندوز xp کنید .
در ضمن برای نصب ویندوز 98 باید فایل سیستم درایو شما از نوع FAT باشد . چون ویندوز 98 فایل سیستم ntfs را پشتیبانی نمی کند .
در ضمن ویندوز 98 باید در درایو c و ویندوز xp در درایو d نصب شود .
البته می تونید هر دو را توی یه درایو نصب کنید اما ابتدا باید 98 را نصب کنید و بعد xp را نصب کنید .

موفق باشید .

hassan_mojtahedi
12-03-2008, 08:23
البته می تونید هر دو را توی یه درایو نصب کنید اما ابتدا باید 98 را نصب کنید و بعد xp را نصب کنید .
موفق باشید .
نه به نظر من اين كار رو نكنه بهتره چون دو تا ويندوز هم كند ميشن و نرم افزار هاشون باهم قاطي ميشن.

mahdi7610
12-03-2008, 08:44
نه به نظر من اين كار رو نكنه بهتره چون دو تا ويندوز هم كند ميشن و نرم افزار هاشون باهم قاطي ميشن.
هستن کسایی که این کار را می کنند یعنی دوتا ویندوز را توی یه درایو نصب می کنند .
اما ادم عاقل هیچ وقت این کار را نمی کنه .
چون با خراب شدن یکی از ویندوزها در این صورت هر دوتا ویندوز را از دست خواهد داد .

موفق باشید .

sss111
12-03-2008, 12:56
سلام

به خاطر جوابتون ممنونم. ولی بعضی ها میگند با برنامه os selector میشه این کار رو کرد. البته من هنوز امتحانش نکردم چون میخوام اول مطمئن بشم که فایده ای داره یا نه.

Farahmand Farshidy
12-03-2008, 13:53
سلام دوست عزیز!

سلام

به خاطر جوابتون ممنونم. ولی بعضی ها میگند با برنامه os selector میشه این کار رو کرد. البته من هنوز امتحانش نکردم چون میخوام اول مطمئن بشم که فایده ای داره یا نه.

بنظر من از خیر این کار بگزر.

اصلاً شما چرا میخای ویندوز 98 نصب کنی؟ آیا برنامه ای هست که نمیشه تو XP اجراش کرد؟ دلیل چیه؟

مؤفق باشید!
فرهمنــــــــد

mahdi7610
12-03-2008, 14:04
سلام

سلام
این برنامه که شما میگید Acronis OS Selector هستش که نرم افزاري براي نصب و مديريت چندين سيستم عامل با هم هستش .
اما بعید می دونم با این برنامه هم بتونید 98 را بعد از xp نصب کنید .
موفق باشید .

sss111
12-03-2008, 17:07
من به خاطر کارم مجبورم ویندوز 98 رو نصب کنم. متاسفانه راه دیگه ای هم ندارم و مجبورم که حتما 98 رو نصب کنم.
باز هم ممنون از راهنماییهاتون.

komail2008
13-03-2008, 10:54
سلام اگه Winxp روی درایو D نصب باشه می توان Win98 را نصب کرده بدون اینکه ویندوز Xp خراب بشه ولی اگه روی درایوc نصبه باید همه چی رو از اول نصب کنی . بعد اگه هر کدام رو جدا روی یک پارتیشن بریزی بهتر است چون موقع نصب برنامه به مشکل بر میخوری

mahdi7610
13-03-2008, 11:07
سلام اگه Winxp روی درایو D نصب باشه می توان Win98 را نصب کرده بدون اینکه ویندوز Xp خراب بشه ولی اگه روی درایوc نصبه باید همه چی رو از اول نصب کنی . بعد اگه هر کدام رو جدا روی یک پارتیشن بریزی بهتر است چون موقع نصب برنامه به مشکل بر میخوری
اگه ویندوز xp توی درایو d باشه می شه ویندوز 98 را بعد از xp نصب کرد . اما ویندوز xp این دوستمون توی درایو c هستش .
اما دوست عزیز نباید فراموش کنید که اگه ویندوز 98 را بعد از ویندوز xp نصب کنید باید فایل boot.ini را ویرایش کنید .
چون اسم ویندوز از فایل boot.ini پاک می شه .
اما اگه ویندوز xp بعد از 98 نصب بشه ویندوز xp به صورت اتوماتیک خودش اونا ویرایش می کنه .
موفق باشید .

sss111
22-03-2008, 01:01
من کامپیوترم رو به یه نفر دادم با استفاده از virtual machine ویندوز 98 رو نصب کرد بدون اینکه ویندوز اکسپیم خراب بشه.

Farahmand Farshidy
22-03-2008, 01:29
سلام دوست عزیز!

من کامپیوترم رو به یه نفر دادم با استفاده از virtual machine ویندوز 98 رو نصب کرد بدون اینکه ویندوز اکسپیم خراب بشه.

اولاً که عیدت مبارک.امیدوارم روز های خوشی در پیشرو داشته باشی عزیز.

ثانیاً دوست عزیز شما هدف اصلیت رو از نصب نمودن ویندوز 98 نگفتی زیرا اگر رم سیستمت کمتر از 512 باشه در اثنأ کار با کامپیوتر مجازی دچار مشکل سنگین شدن و هنگ شدن ویندوز هاست خواهی شد.

مؤفق باشید!
فرهمنــــــــد

mahdi7610
22-03-2008, 08:39
سلام دوست عزیز

راستش اصلا منتطقی نیست که بعد از ویندوز xp ویندوز 98 را بتوان نصب کرد .

چون ماکروسافت همیشه دوست داره اخرین ورژن از سیستم عاملش را کاربران نصب و استفاده کنند .

اگه ویندوز xp شما توی درایو d باشه می شه ویندوز 98 را توی درایو c نصب کرد اما باید بعد از نصب از طریق ریکاوری کنسول فایل boot.ini ویرایش بشه .

اگه ویندوز xp توی درایو c باشه نصب ویندوز 98 توی درایو d کار هر کسی نیست و در بعضی شرایط غیر قابل نصب خواهد بود .

موفق باشی .

sss111
23-03-2008, 00:44
سلام

عید شما هم مبارک باشه.

من برای کارم مجبورم ویندوز 98 رو نصب کنم چون کارم رو باید در این محیط انجام بدم و هیچ راه دیگه ای هم وجود نداره...یعنی حتما باید این ویندوز رو نصب کنم. ظرفیت رم کامپیوترم 512 مگا بایته. در مورد سوال آقای مهدی هم این رو میدونم که virtual machine رو تو program files در درایو سی نصب کردند و ویندوز اکسپیم هم در همین درایو نصب شده. البته فعلا دچار مشکلی نشدم فقط صفحه ویندوز 98 یک مقدار کوچیکه و بزرگتر هم نمیشه. ولی اگه از این طریق بتونم کارم رو بکنم که خیلی خوب میشه و دیگه نیازی نیست دوباره ویندوز اکس پی رو حذف کنم.

mahdi7610
23-03-2008, 09:47
سلام

عید شما هم مبارک باشه.

من برای کارم مجبورم ویندوز 98 رو نصب کنم چون کارم رو باید در این محیط انجام بدم و هیچ راه دیگه ای هم وجود نداره...یعنی حتما باید این ویندوز رو نصب کنم. ظرفیت رم کامپیوترم 512 مگا بایته. در مورد سوال آقای مهدی هم این رو میدونم که virtual machine رو تو program files در درایو سی نصب کردند و ویندوز اکسپیم هم در همین درایو نصب شده. البته فعلا دچار مشکلی نشدم فقط صفحه ویندوز 98 یک مقدار کوچیکه و بزرگتر هم نمیشه. ولی اگه از این طریق بتونم کارم رو بکنم که خیلی خوب میشه و دیگه نیازی نیست دوباره ویندوز اکس پی رو حذف کنم.
سلام دوست عزیز

راستش virtual machine یه ماشین مجازی هستش که به صورت یه نرم افزار روی سیستم عامل شما نصب می شه و در واقع از منابع سیستم شما برای ایجاد یه سیستم مجازی استفاده می کنه .
در واقع ایشون ویندوز 98 را برای شما نصب نکردن بلکه با برنامه virtual machine یه ویندوز مجازی به شما درست کردن که شما کارتون راه بیفته .
یعنی این برنامه روی ویندوز xp شما نصب شده و یه مقدار از ram شما را به اون اختصاص داده .
البته همین هم تا حدودی کارتون را راه می اندازه .

موفق باشی .

sss111
23-03-2008, 12:14
سلام

بله چیز خوبیه البته من هنوز ازش استفاده نکردم. فکر میکنید این برنامه همه قابلیتهای ویندوز 98 رو داشته باشه؟ و اینکه میشه توش برنامه مثل آنتی ویروس نصب کرد و یا از طریق اون به اینترنت وصل شد؟

در ضمن راهی هست که بهش صفحه اش رو به طور کامل بزرگ کرد؟

mahdi7610
23-03-2008, 12:56
سلام

بله چیز خوبیه البته من هنوز ازش استفاده نکردم. فکر میکنید این برنامه همه قابلیتهای ویندوز 98 رو داشته باشه؟ و اینکه میشه توش برنامه مثل آنتی ویروس نصب کرد و یا از طریق اون به اینترنت وصل شد؟

در ضمن راهی هست که بهش صفحه اش رو به طور کامل بزرگ کرد؟
سلام

من خودم باهاش کار نکردم اما یکی از دوستانم قبلا با این برنامه کار کرده بود که من روی سیستمش دیده بودم .
کارایی این برنامه بستگی به ram شما داره چون بخش از ram شما را به خودش اختصاس می ده . که البته شما به اندازه کافی ram دارید . فکر کنم چون رم شما 512 هستش حداقل 128 مگابایت از اون را به سیستم عامل مجازی اختصاص داده باشه .
هر چقدر از رم اختصاص داده شده به این سیستم عامل مجازی بیشتر باشه کاریی و سرعت اون بیشتر هستش . اما مقدار اون هم نباید زیاد باشه چون خود سیستم عامل اصلی هم به رم نیاز داره .
تا جایی که من می دونم بله کاملا قابلیتهای ویندوز 98 را داره . و شما می تونید مثل سیستم عامل اصلی روی اون برنامه نصب کنید و حتی اگه سیستم عامل مجازی ویروسی بشه هیچ اسیبی به سیستم عامل اصلی نمی رسه .
حتی اگه برنامه ای داشته باشید که نمی دونید کار این برنامه چی هستش می تونید اونا توی سیستم عامل مجازی نصب کنید و در صورتی که بدون مشکل بود اونا توی سیتسم عامل اصلی نصب کنید .
فقط به این نکته دقت داشته باشید که برنامه زیاد نصب نکنید چون ممکنه درایوی که این برنامه توش نصب شده پر بشه و فضایی برای سیستم عامل اصلی باقی نمونه .
موفق باشی .

sss111
24-03-2008, 11:39
سلام

ممنون از پاسختون.