PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بعدازپاک کردن یکی از درایورها

rasouli58
15-03-2008, 17:20
با درود بردوستان خردمند
بعد از پاک کردن درایور :(F (که در آنWindows vista demo ریخته بودم) البته از طریق کنترل پانل.حالا در موقع بالا آمدن ویندوز هنوز هم گزینه انتخواب درایور بین :(F و :( WindowsXP C (که نوشته ویندوز قبلی) بالا میاد. چکار کنم که این گزینه نیاد. البته بعد از پاک کردن درایور :(F نتونستم حجم ان را به درایور :( C اضافه کنم که البته الان فایلهایم را در ان ذخیره میکنم.

mahdi7610
15-03-2008, 17:33
با درود بردوستان خردمند
بعد از پاک کردن درایور :(F (که در آنWindows vista demo ریخته بودم) البته از طریق کنترل پانل.حالا در موقع بالا آمدن ویندوز هنوز هم گزینه انتخواب درایور بین :(F و :( WindowsXP C (که نوشته ویندوز قبلی) بالا میاد. چکار کنم که این گزینه نیاد. البته بعد از پاک کردن درایور :(F نتونستم حجم ان را به درایور :( C اضافه کنم که البته الان فایلهایم را در ان ذخیره میکنم.
سلام دوست عزیز

اگه منظورتون صفحه انتخاب ویندوز هستش که در ابتدای بوت شدن سیستم میاد .

با ویندوز xp لاگین کنید و روی my computer راست کلیک کنید و بعد هم propertise را بزنید و بعد هم از پنجره باز شده به تب Advanced برید و بعد هم از صفحه باز شده اخرین setting را انتخاب کنید و از پنجره باز شده دکمه edit را بزنید و از پنجره باز شده که نوت پد هستش اسم ویندوزی که پاک کردید را از اونجا بردارید .

فقط باید اسم ویندوز را از قسمت [operating systems] بردارید . اشتباه نکنید چون اگه اشتباه پاک کنید سیستم بالا نخواهد امد .

موفق باشی .

rasouli58
15-03-2008, 18:54
با تشکر از آقا مهدی اسم ویندوز را برداشتم ولی بعد از ری استارت دوباره همون صفحه اومد. یک کپی از نوت پد برداشتم که ببینید چه چیز دیگری را باید بردارم.
;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;[boot loader]
timeout=3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN

mahdi7610
15-03-2008, 19:11
با تشکر از آقا مهدی اسم ویندوز را برداشتم ولی بعد از ری استارت دوباره همون صفحه اومد. یک کپی از نوت پد برداشتم که ببینید چه چیز دیگری را باید بردارم.
;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;[boot loader]
timeout=3
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN
سلام رسولی جان
شما اگه درست متوجه شده باشم ویندوز ویستا را از روی سیستم به طور کامل پاک کردین .
اگه این طوری باشه . فایل boot.ini را باید به صورت زیر در بیاری . بعد از این که تغییرات را انجام دادی باید از منوی file گزینه save را بزنی تا تغییرات ذخیره بشه .
فقط مواظب باش .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rasouli58
16-03-2008, 15:31
مهدی جان نوت پد را بدین صورت که گفتی در آوردم ولی هنوز هم تغییری نکرده.
[boot loader]
timeout=30
[operating systems]

omid.sarmad
16-03-2008, 15:50
سلام.فایل بوت ویندوز ویستا یه فایل xml هست شما باید اونو تغییر بدین یا پاک کنین.

rasouli58
16-03-2008, 20:45
سلام. چطوری و از کجا پاکش کنم؟

hamilton
16-03-2008, 22:47
با درود بردوستان خردمند

دوست عزيز اين كاري را كه خدمت شما ميگم دقيق انجام بديد مطمئنا مشكل شما حل خواهد شد:

1)با ويندوز XP وارد سيستم خود شويد.
2)DVD ويستا را داخل دي وي دي رام قرار دهيد ولي آنرا اجرا نكنيد و اگر حالت Autorun آن اجرا شد آنرا ببنديد.
3)از منوي Start به گزينه Run برويد و دستور زير را عينا در منوي Run تايپ كرده يا آنرا كپي پيست كنيد و دكمه Ok را بزنيد.توجه داشته باشيد كه X در اين مثال نام درايو دي وي دي رام شما ميباشد كه DVD ويستا را داخل آن قرار داده ايد:
X:\boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force
به فاصله بين عبارات دقت فرماييد.
4)حال سيستم خود را يكبار Restart كنيد.مشاهده ميكنيد كه ديگر ويستا در منوي بوت شما وجود ندارد.حال با ويندوز XP به سيستم خود وارد شويد.
5)به راحتي پارتيشني كه ويستا را روي آن نصب كرده ايد فرمت كنيد تا اثري از ويستا باقي نماند.
6)اگر 2 فايل به نامهاي Boot.BAK & Bootsect.BAK را در ريشه درايو C خود كه XP روي آن نصب است مشاهده كرديد با خيال راحت آنها را Delete كنيد.

نتيجه را اعلام بفرماييد.

rasouli58
16-03-2008, 23:25
من Dvd ویستا را ندارم.یکی از آشناها برام نصبش کرد و الان دسترسی بهش ندارم. البته سعی میکنم یک Dvd ویستا گیر بیارم ولی اگر راهی باشه بدون Dvd برام بهتره.
با تشکر از همیاری شما

hamilton
16-03-2008, 23:30
من Dvd ویستا را ندارم.یکی از آشناها برام نصبش کرد و الان دسترسی بهش ندارم. البته سعی میکنم یک Dvd ویستا گیر بیارم ولی اگر راهی باشه بدون Dvd برام بهتره.
با تشکر از همیاری شما

DVD ويستا را از يكي از دوستان امانت بگيريد.كمتر از چند ثانيه كار داره.بعد اينهمه دردسر براي رفع اين مشكل نخواهيد داشت كه اگر كاري را اشتباه انجام بديد ممكنه مشكل بيشتر بشه و اصلا سيستم شما بوت نشه.بنظر من مطمئن ترين و سريعترين و بي دردسرترين راه حل هميني بود كه خدمت شما گفتم.تصميم با شماست.

rasouli58
16-03-2008, 23:49
خیلی ممنون, حتمأ این کار را خواهم کرد