PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سيستم عامل هاي گرافيكي ومتني چه مزايا و معايبي دارند؟

zahra golmohamadi
19-03-2008, 16:27
سيستم عامل هاي گرافيكي ومتني چه مزايا و معايبي دارند؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
19-03-2008, 18:44
سيستم عامل هاي گرافيكي ومتني چه مزايا و معايبي دارند؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزیز

سیستم عامل های گرافیکی همین سیستم عامل هایی است که الان دارید باهاش کار می کنید .

سیستم عامل های Windows که ساخته شرکت ماکروسافت هست به عنوان سیستم عاملی با محیط گرافیکی ارائه شده .

سیستم عامل Dos نیز که ساخته شرکت ماکروسافت هست دارای محیط کاری غیر گرافیکی هست و در واقع کاملا متنی هست .

فکر می کنم مزایا و معایب اونا کاملا مشخص باشه . چون بعد از امدن ویندوز با میحط گرافیکی سیستم عامل Dos از رده خارج شد .

موفق باشید .

lord_ashkan_z
30-03-2008, 14:34
مهدي جان ميشه يه توضيحي درباره ويستا هم در اي رابطه بدي؟آخه من يه بار به يكي از دوستانم گفتم كه باهم بشينيم و سورس ويستا رو به دست بياريم و يه تغييراتي توش بديم.
بعدش اون گفت :" ويستا تماما گرافيكي، يعني حتي آيكون هاش هم يه ابزاره گرافيكي"

mohammadhajihosseiny
31-03-2008, 09:50
سلام ويندوز ويستا كه براي مايكروسافته، جزو نرم افزارهاي متن باز يا همان (Open Source) نيست كه بشه سورس اون رو برداشت و تغيير داد. لينوكس و كلا سيستم عاملهاي مبتني بر يونيكس متن باز هستند و ميشه اونها رو به دلخواه تغيير داد. تا اونجا كه من ميدونم ويندوز ايكس پي رو با نرم افزار CBuilder تهيه كردند و نوشتند اما ويستا رو نميدونم. اينكه دوست شما گفته تمام آيكونهاي ويستا هم گرافيكي هست رو نمي فهمم چون قاعدتا كل ويندوز هم با يك نرم افزار برنامه نويسي توليد شده است.